KONST / Litografier / Färglitografi 15978449
*
nr 1597 8449
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, numrerad 3/360. Färglitografi, bildmått: 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 72x58 cm
Kondition: saknar glas
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 12:46:15
1
700 kr
12/2 18:15:52
2
1.000 kr
12/2 18:28:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34
*
MÃ¥rten Andersson
Kondition: saknar glas
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1597 8449
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, numrerad 3/360. Färglitografi, bildmått: 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 72x58 cm
Kondition: saknar glas
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 12:46:15 | 1 | 700 kr |
12/2 18:15:52 | 2 | 1.000 kr |
12/2 18:28:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 Färglitografi
Ã…ke Westin (f. 1939), Sverige. "Havet". Signerad, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8217 Färglitografi
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:51 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:34